Bursa 1 Şubesi

Şehrin Kuzeyinde Eğitim Bir Sen Rüzgarı

"Rüzgar kuzeyden soğuk eser " ezberini sımsıcak bir teşkilat çalışması ile bozan, sendikacılığın hakkını sahada verirken sendikal hakların alınması ve korunması yönünde çok güzel işlere imza atan Orhangazi Teşkilatımıza ve İlçe Temsilcimiz Selahattin SİYAMBAŞ Başkanımıza mihmandarlıkları, gayret ve samimiyetleri için teşekkür ederiz.

Memur-Sen  İl Temsilcimiz ve Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanımız Ramazan ACAR, İlçe Temsilcimiz Selahattin Siyambaş eşliğinde Orhangazi Kaymakamı  Zafer KARMEHMETOĞLU'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Orhangazi'deki eğitim kurumlarımız ve okullarımız ziyaret etdildi. Eğitime dair görüşler paylaşılırken bir yandan da öğretmen ve eğitim çalışanlarının talep ve önerileri dinlendi.

Bu kapsamda

*Orhanhazi ilçe MEM
*Orhangazi İHO
*Kurtuluş İlkokulu
*15Temmuz AL
*Orhangazi Fen Lisesi
*Suleymanşah Proje İHL
*Orhangazi Kız AİHL
*Tuna İlkokulu öğretmen ve yöneticileri ziyaret edilerek Eğitim Bir Sen'in yerinde ve sorumlu sendikacılık anlayışı sahaya yansıtıldı.

 

Kurum ziyaretlerinin ardından Eğitim Bir-sen Orhangazi Teşkilatımızın İlçe Divanı, Şube Başkanımız Ramazan ACAR, kurum müdürlerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.


* ÖMK ile ilgili değişiklik taleplerimiz
* Oğrermenliğe girişte mülâkata karşı sendika olarak önerilerimiz
* Vergi diliminin %15'te sabitlenmesi
* Kariyer sisteminin sınavsız, kademeli geçiş, emekliliğe yansıması ile ilgili beklentimiz
* Beyaz önlük başta olmak üzere "ihtiyari olana evet icbari olana hayır" deyişimiz gibi eğitim gündemine dair birçok husus değerlendirildi. 

İlçe Temsilcimiz Selahattin SİYAMBAŞ'ın şahsında Orhangazi Teşkilatımızı disiplinli çalışmaları ve gayretleri dolayısıyla tebrik ediyor, misafirperverllikleri için teşekkür ediyoruz.