Bursa 1 Şubesi

İnegöl temsilciliği Eğitim Bir-Sen üyelerini dinliyor projesi başlattı

EBS İnegöl temsilciliği“Eğitim Bir-Sen üyelerini dinliyor” projesi başlattı

Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği tarafından “Eğitim Bir-Sen üyelerini dinliyor” projesinin ilkini bugün hayata geçirdi. Yarıyıl tatilini değerlendirmek için böyle bir proje yaptıklarını söyleyen İlçe başkanı Sinan Aktaş, proje ile ilgili şu bilgileri verdi. Aktaş; "Projemiz hafta içi günlerde , 20 şerli gruplar halinde yapılacak. Çamlıca Restoranda gerçekleştireceğimiz proje çalışmasını bütün üyelerimize duyurduk, onlardan istekli olanlarla gruplar halinde toplanarak hem birlikte akşam yemeği yiyeceğiz hem de onları dinleyeceğiz. Amacımız gittiğimiz kurumlarda görüşemediğimiz üyelerimizle tatili fırsat bilerek görüşmek, onların sorunlarını dinlemek, karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak." dedi.

Aktaş, "2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci döneminde yapmış olduğumuz her öğlen arası bir okuldayız projesi kapsamında 61 okul ve kurumumuzu ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldik,  onların sorunlarını dinleyip sorularını cevaplandırdık. Sendikamızın yapmış olduğu çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdik" şeklinde  ifade etti..


Eğitim-Bir-Sen'in Eğitim çalışanları için elde ettiği:
- Nöbet ücreti (haftada 3 saat )
- Kamuda Başörtü serbestliği
- DYK kurslarında ücretin iki katına çıkarılması 
- Açık lise sınav ücretlerinin % 100 ün üzerinde artırılması
- Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan memur ve hizmetlilere fazla çalışma ücretinin üç katı tutarında artırımlı olarak ödenmesi
- Kamu görevlilerinin Cuma günü öğle arası izinlerini Cuma namazı vaktini de içine alacak şekilde düzenlemesi 
- İkili öğretim yapan örgün eğitim kurumları yöneticilerine haftada 2 saat artırılması 
- İLKSAN üyeliğine giriş ve üyelikten ayrılış isteğe bağlı olması 
- Haftada 20 saat ders niteliğinde yönetim görevi ücreti alan müdür ve müdür başyardımcılarına ilave 4 saat ek ders ücretinin alınması ve elde edilen yaklaşık olarak 100'e yakın kazanımlar anlatıldı.

Yerel de yapmış olduğumuz indirim anlaşmaları, projeler, toplantılar, seminer ve kültürel faaliyetlerle ilgili paylaşımlarda bulunarak örgütlü olmanın önemini vurgulandı.

20 kişilik üye grubunun katıldığı çalışma karşılıklı soru cevaplar ve  fikir alış verişinde bulunularak tam bir beyin fırtınası şeklinde gerçekleştirildi. İlçe başkanının katılımcılara teşekkür etmesiyle sona erdi.