Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Yönetimi Mayıs İl Divan Toplantısı ve Teşkilat Bayramlaşmamızı Yaptı


683 | 24.05.2020
| |

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin kurulu, İlçe yönetim kuruları ve Kadın Komisyonu üyelerinin katıldığı “Mayıs Ayı İl Divan Toplantısı ve Bayramlaşma”da Başkan Acar, tek tek söz verdiği teşkilat mensuplarının bayramını kutladı.

Şube Başkanı Ramazan Acar yaptığı konuşmada, nice bayramlarda kavuşmak ümidiyle bu bayramda evlerde kalınmasının gerektiğini belirtti. Kovid19 Salgın hastalığının kontrol altına alındığı bu dönemde, panik havasının dağıldığını ama tedbirlerin devam ettiğini önemle ifade etti.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının hatimesi, bereketi ve mükâfatı olan bir bayramı daha idrak etmenin sevincini yaşadıklarını söyleyen Ramazan Acar, “Rabbimden, tuttuğumuz oruçlarımızı, yaptığımız ibadetleri, verdiğimiz sadakaları benliğimizin arınmasına, gönüllerimizin saadet, nefsimizin sükûn bulmasına vesile olmasını diliyoruz. Hakka yönelmenin, sabretmenin, şükretmenin, kötülükten kaçınmanın, iyilik ikliminde geçen bu zamanın bereketi ve rahmetine her daim muhtacız. Ramazan ayı, gelişiyle birlikte hayatımızdaki birçok değeri ihya ediyor, bazı güzel alışkanlıkları; sosyal yardımlaşma, dayanışma, sahiplenme ve birlikte var olma duygumuzu canlı ve diri tutuyor” dedi.

“Sevgimiz, Birlikteliğimiz, Kardeşliğimiz Mesafelere Engel Değil”

Covid-19 salgını sebebiyle Ramazan Bayramı’nı evlerde geçirecek olsak da kardeşliğin, birlik ve beraberliğin mesafelerle engellenemeyecek nitelikte, gönülden gönüle ulaşan bir bağ olduğuna önemle dikkat çeken Acar, “Bu mübarek günlerde her ne kadar yan yana gelemezsek de, kucaklaşamazsak da, büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpmekten mahrum kalıyor olsak da eve sığdırdığımız bu mahzun bayramımızın müjdeli günlerin habercisi olmasını temenni ediyor; paylaşmanın, yardımlaşarak dayanışmanın, vererek arınmanın hazzını yaşadığımız bu mübarek günlerin tacı Ramazan Bayramımız mübarek olsun, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top